« späť na AKVÁRIÁ | Home »
    Akvárium 190 l - Malawi + Tanganika (2005)
    

2004 | 2005 | 2006 | 2007

Rozmery: 85 x 45 x 50 cm
Ryby:
Pseudotropheus saulosi "Coral Red" - 12 ks
Neolamprologus buescheri "Zaire Gold" - 6 ks
Neolamprologus leleupi - 6 ks
Lamprologus ocellatus "Gold" - 6 ks
Aulonocara baenschi - 6 ks
Cyprichromis leptosoma "Malasa" - 7 ks
Filtrácia: externý kanistrový filter Atman 3337
Osvetlenie: 2x25W Extra Day-Hi-Glow, 1x25W Marine Glo, 1x25W Power Glo
Pozadie: 3D z vápenca
Piesok: biely kremičitý
Kamene: vápenec - Jedľové Kostoľany

Voda:

pH (merané digitálnym pH metrom)
- vstupná voda: 6,84
- začiatok týždňa, ráno po pravidelnej výmene asi 30% vody: 7,22
- koniec týždňa, tesne pred výmenou 30% vody: 7,46


Obr. - 190 l akvárium Začiatkom roku 2005 som predal všetky ryby okrem Neolamprologus buescheri a asi 12 ks mladých P. saulosi. Mláďatá P. saulosi boli nádherne oranžovo-červené a tak som si vychutnal jednodruhové (ak neberiem do úvahy N. buescheri) akvárium s nádherne sfarbenými mladými P. saulosi "Coral Red". Zariadenie akvária sa počas roka príliš nezmenilo. Neskôr som P. saulosi predal a N. buescheri premiestnil do samostatného akvária. Tým bolo akvárium prichystané pre nových obyvateľov. Do akvária som centrálne umiestnil veľký deravý vápencový kameň a pridal trs rastliny Hygrophila corymbosa a na pozadie som pripevnil 2 rastlinky Anubias barteri var. nana, ktoré dokonca kvitli :o) Pozadie postupne obrastalo riasou, keďže v akváriu neboli druhy rýb, ktoré by ich likvidovali. Akvárium tak dostalo veľmi prirodzený vzhľad. Keďže bolo akvárium skôr v prechodnom stave, urobil som veľmi málo fotografií.

V septembri 2005 som do prázdneho akvária umiestnil nové rybky. Po zrušení chovu mbuna cichlíd z jazera Malawi, som sa rozhodol pre Aulonocary a okrem nich som do akvária vpustil niekoľko ďalších druhov z Tanganiky. Upozorňujem, že druhová skladba je úplne nevyhovujúca najmä kvôli veľkosti akvária. Ale mojím cieľom nebolo dlhodobo chovať tieto druhy v tomto akváriu. Išlo o prechodné umiestnenie, kým trochu nepodrastú, keďže sa jednalo o mladé rybky vo veľkosti 1,5 - 3 cm. V akváriu v tom čase plávali Aulonocara baenschi, Lamprologus ocellatus, Neolamprologus leleupi a Cyprichromis leptosoma. Plánoval som ponechať v akva iba A. baenschi a N. leleupi. Aulonocary sa začali vyfarbovať a nakoniec som ich predal. V akváriu boli ešte nevhodné C. leptosoma, ktoré som plánoval premiestniť do veľkého akva, ale keďže som ho ešte nemal k dispozícii, rybky museli počkať. Cyprichromisy dorastali a okrem jedného úhynu, keď samec vyskočil z akva cez neuveriteľne malú štrbinu, žili v relatívnom kľude. Boli tam však iba 2 samice a 4 samci, takže samci zvádzali súboje, ktoré jeden z nich neprežil. Potom sa už cyprichromisy vytierali. Aj Lamprologus ocellatus dorastali a obsadili prázdne ulity.


Obr. - 190 l akvárium Obr. - 190 l akvárium Obr. - 190 l akvárium
    Copyright © 2003 - 2017 Robert Toman

    « späť na AKVÁRIÁ | Home »
    
 

AKVÁRIÁ


Opis mojich akvárií, história chovu, fotografie a všetko, čo sa dialo v každom akváriu počas jeho prevádzky.

UROB SI SÁM


Návody a nápady na výrobu a úpravu rôznych pomôcok a zariadení pri chove rýb. Nájdete tu inšpiráciu pre vlastné pokusy zjednodušiť si prácu spojenú s chovom rýb.

RYBY


Vlastné skúsenosti s chovom afrických cichlíd. Podrobný opis chovu a odchovu aj so zvláštnosťami zistenými pri ich chove.

FOTOgaléria

VIDEOgaléria


Vlastné fotky a videá chovaných rýb.



Didn't you find your language? Write me, I will add it here!
Cichlidworld on FacebookCichlidworld on TwitterCichlidworld YouTube
Cichlidworld RSS
Hľadať len na Cichlidworld.eu